Old Sukcesy Rok Szkolny

2021-2022

Rok szkolny 2021/22

Egzamin dojrzałości pomyslnie zdało 11 abitruientów:

Barcikowski Kamil, Bialy Gabriela, Borek Olivia, Gradzki David, Kandybowicz Pola, Krawiec Michael, Krokos Natalia, Kwiecien Michal, Strykowski Karol, Wrona Martyna, Zajdel Victoria



Egzamin z języka polskiego Language Other Than English (LOTE)

zdało 14 uczniów, ze średnim wynikiem 95%

Wynik 100% otrzymali: Aleksandra Falkowska, Daniel Sudol

Wynik 98% otrzymali: Krzak Nicole, Miazga Robert

Międzyszkolny Konkurs "Zawierzył Maryi - bł. Kardynał Stefan Wyszyński"

organizowany przez CPSD i Katolickie Duszpasterstwo Diecezji Brooklyn


Prace plastyczne

I miejsce - Michaela Doong, klasa 9

III miejsce - Marcel Matusz, klasa 1

wyróżnienie

Ava Khan, klasa 2

Emilia Cywinska, klasa 3

Dominika Cywinska, klasa 6


Prace multimedialne

wyróżnienie

Angelika Pyc, klasa 6


Kategoria dla nauczycieli

I miejsce - mgr Beata Bialy

XIII Edycja Międzynarodowego  Konkursu "Być Polakiem"


Prace Literackie

Laureat - Maximilian Kulec, klasa 9


Prace plastyczne

wyróżnienie - Emilia Cywinska, klasa 3

Międzyszkolny Wirtualny Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich,

organizowany przez Polish American Teachers Associations


kategoria język angielski

I miejsce - Stanislaw Paluch, klasa 5


kategoria język polski

wyróżnienie - Albert Pajda, klasa 6

Międzynarodowy Prezydencki Konkurs Recytatorski


Etap Kontynentaly - USA

I miejsce - Milena Soltysiuk, klasa 

Rodzinny Konkurs Artystyczny "Pisanka"


I miejsce - Agata Kiecka

II miejsce - Patricia i Brian Gogolowski

II miejsce - Julia i Kacper Lis

III miejsce - Aurelia i Nikodem Grabias

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wesołego Alleluja"


Wyróżnienie

Patrick Pyznar, klasa 0

Simona deFazio, klasa 6

Angelika Pyc, klasa 6

Międzynarodowy Konkurs Literacki "Twórcza Polska i Polonia"


Poezja - klasy VII - VIII

I miejsce - Avery Engel, klasa 8

wyróżnienie - Julia Lis, klasa 8


Poezja - klasy IV - VI

I miejsce - Albert Pajda, klasa 6

III miejsce - Mateusz Kowalik, klasa 6

wyróżnienie - Alexander Slawik, klasa 5

Międzyszkolny Konkurs Literacki 

„Adam Mickiewicz and how his epic poem Pan Tadeusz 

inspired Poles under Partitions”


I miejsce – Bianca Gosk, klasa 10


wyróżnienie

Eliza Dziekonski, klasa 8

Michal Kwiecien, klasa 11


Międzynarodowy Konkurs Historyczny 

"Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach Historii"


Prezentacja multimedialna

Laureaci

Angelika Pyc, klasa 6

Alexander Slawik, klasa 5

Maksymilian Bak, klasa 6


Prace Plastyczne

Laureaci

Wilhelm Starzec, klasa 2

Zofia Starzec, klasa 3

Sara Golabek, klasa 7

Dominika Cywinska, klasa 6

Emilia Cywinska, klasa 3

Wyróżnienie

Julia Lis, klasa 8

Adela Pajda, klasa 1

Ava Khan, klasa 2

Victoria Kosmala, klasa 4

Międzyszkolny Konkurs 

Centrali Polskich Szkół Dokształcających

pod hasłem "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni":


Prace plastyczne

I miejsce Emilia Cywinska, klasa 3

wyróżnienie: 

Ava Khan, klasa 2 

Giovanni deFazio, klasa 2

Digital Poster

II miejsce David Niedzwiedzki, klasa 4

III miejsce Martin Pyznar, klasa 6

wyróżnienie Albert Pajda, klasa 6

Quiz z wiedzy

II miejsce Bianca Gosk, klasa 10

wyróżnienie: 

Olivia Borek, klasa 11

 Pola Kandybowicz, klasa 11

Victoria Zajdel, klasa 11 

Konkurs Plastyczny "Bo lubię język polski"


I miejsce - Jasper Lasocki, klasa 4

II miejsce - Zuzanna Olszowy, klasa 4

III miejsce - Victoria Kosmala, klasa 4


wyróżnienie

Nikodem Grabias, klasa 4

Claudia Mazur, klasa 4

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Rymy Dziecięce"


Laureaci

Dominika Cywinska, klasa 6

Sara Gołabek, klasa 7


Wyróżnienie

Emilia, Cywinska, klasa 3

Marcello deFazio, klasa 4

Międzynarodowy Konkurs "Polonijny Uczeń Roku"


II miejsce - Dominika Cywinska, klasa 6


Międzynarodowy Prezydencki Konkurs Recytatorski

Etap szkolny


grupa młodsza

I miejsce - Emilia Cywinska, klasa 3

II miejsce - Emma Popek, klasa 1

III miejsce - Natalia Leniartek, klasa 1


grupa starsza

I miejsce - Milena Soltysiuk, klasa 5

II miejsce - Agata Kiecka, klasa 5

III miejsce - Patricia Gogolowski, klasa 5

III miejsce - Filip Stanislawski, klasa 7



Międzyszkolny konkurs, organizowany przez

Centralą Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce,

pod hasłem "Wyraź to poprzez komiks - Emigracja mojej rodziny do USA"


Kategoria - 8 - 11 lat

II miejsce - Dominika Cywinska, klasa 6

III miejsce - Alexander Slawik, klasa 5


wyróżnienia

Nel Agolli, klasa 3

Emilia Cywinska, klasa 3

Rok szkolny 2020/21

Miedzynarodowy Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

Fotografia

Emilia Cywinska, klasa 2

Dominika Cywinska, klasa 5

Oskar Skowronski, klasa 11

Opowieść

Emily Cioczek, klasa 9

Results of the I live by the Sea International Youth Photo and Film Contest 2021

XII Edycja Międzynarodowego Konkursu "Być Polakiem"

Prace literackie

laureat - Maximilian Kulec, klasa 8

wyróżnienie - Peter Slawik, klasa 8

Prace plastyczne

wyróżnienie - Zuzanna Grazda, klasa 4


Międzyszkolny konkurs, organizowany przez CPSD,

pod hasłem "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

Prezentacja multimedialna 

Żołnierz Wyklęty Żołnierz Niezłomny

wyróżnienie - Gabriela Bialy, klasa 10


Plakat - technika komputerowa 

II miejsce - Ethan Kolata, klasa 7


Plakat - technika rysunek

I miejsce - Sara Golabek, klasa 6

wyróżnienie: 

Dominika Cywinska, klasa 5

Simona deFazio, klasa 5

Agata Kiecka, klasa 4

Angelika Pyc, klasa 5

Maximilian Slawik, klasa 6

Międzyszkolny Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich

Kategoria język polski

I miejsce - Dominika Cywinska, uczennica klasy 5

Kategoria język angielski

II miejsce - Filip Stanislawski, uczeń klasy 6

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski "Słowem Polska"

Laureatka II etapu - Pola Kandybowicz, uczennica klasy 10

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Poetycki, 

organizowany przez Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II,

z okazji 100. Rocznicy Urodzin Ojca Świętego.

Kategoria  - Poezja

grupa młodsza (klasy 1- 5)

III miejsce - Dominika Cywinska, uczennica klasy 5

grupa starsza (klasy 6-8)

I miejsce - Julia Lis, uczennica klasy 7

II miejsce - Julian Starzec, uczeń klasy 8

Kategoria  - Rysunek

grupa młodsza (klasy 1-4)

III miejsce - Marcello, deFazio, uczeń klasy 3

wyróżnienie 

Emilia Cywinska, uczennica klasy 2B

grupa starsza (klasy 5- 8)

I miejsce - Michaela Doong, uczennica klasy 8

III miejsce - Dominika Cywinska, uczennica klasy 5

wyróżnienie

Vanessa Duda, uczennica klasy 8

Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 13 abiturientów:

Bandasiewicz William, Bodziony Isabella, Drozdz Dominika, Dutka Wiktoria, Heichel Maja, Grudzien Olivia, Kacperak Olivia, Kalinowski Julia, Kukla Nicole, Kwasniak Justyna, Plis Amelia, Rychel Paulina, Skowronski Oscar

II Międzynarodowy Konkurs Literacki

"Twórcza Polska i Polonia"

Kategoria - Poezja

I miejsce - Sebastian Zak, klasa 5

II miejsce - Patrick Kosmala, klasa 5

III miejsce - Agata Kiecka, klasa 4

wyróżnienie

Albert Pajda, klasa 5

Avery Engel, klasa 7

Szkolny Konkurs Artystyczny "Palma Wielkanocna"

I miejsce - Patricia, Brian Gogolowski

II miejsce - Antoni Plis

III miejsce - Julian Starzec

Konkurs plastyczny, organizowany przez Instytut Piłsudskiego w Ameryce,

pt. "Drogi do Niepodległej"

wyróżnienia:

 Dominika Cywinska, uczennica klasy 5

 Nicola Ruszala, uczennica klasy 6

Rok szkolny 2019/20

Międzyszkolny Konkurs Literacki, organizowany przez Maria Skłodowska Curie Professional Women's Association,

pod hasłem "John Paul II - his connection with the youth of the word"

I miejsce - Pola Kandybowicz, uczennica klasy 9

wyróżnienia:

Olivia Borek, uczennica klasy 9

Julia Kalinowski, uczennica klasy 10

Michal Kwiecien, uczeń klasy 9

Karol Strykowski, uczeń klasy 9

Międzyszkolny Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich (wirtualny)

Kategoria język polski

I miejsce - Milena Soltysiuk, uczennica klasy 4

Pchła Szachrajka

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

Fotografia 

Adam Niebrzydowski, uczeń klasy 5

Diana Skowronska, uczennica klasy 8

Oskar Skowronski, uczeń klasy 10

Sebastian Zak, uczeń klasy 4

Fotografia i opowieść 

Zofia Niebrzydowska, uczennica klasy 7

Opowieść 

Emily Cioczek, uczennica klasy 8

Julia Kobeszko, uczennica klasy 11

Results of the I live by the Sea International Youth Photo and Film Contest 2020.

XI Edycja Międzynarodowego Konkursu "Być Polakiem"

Prace literackie

wyróżnienia

Dominika Cywinska, uczennica klasy 4

Patrick Kosmala, uczeń klasy 4

Julia Kalinowski, uczennica klasy 10

Prace plastyczne

wyróżnienia

Oscar Peryt-Jandula, uczeń klasy 1a

Victoria Kosmala, uczennica klasy 2

Agata Kiecka, uczennica klasy 3a

Alan Potepa, uczeń klasy 3b

Simona deFazio, uczennica klasy 4

Mateusz Kowalik, uczeń klasy 4

 

Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 17 abiturientów:

Balakier Gabriela, Barcikowska Karolina, Bialy Nicole, Gradzki Brandon, Jedrezyk Oliver, Kobeszko Julia,

Krokos Robert, Krygier Victoria, Krzak Wiktoria, Kwiecien Aleksandra, Olszowy Filip, Plis Estera, Plonski Claudia, Ratkiewicz Ursula, Starzec Gabriel, Tara Alexander, Tomaszuk Urszula.

I Międzynarodowy Konkurs Literacki

"Twórcza Polska i Polonia"

Laureaci Poezja 

Dominika Cywinska, uczennica klasy 4

Mateusz Kowalik, uczeń klasy 4

Dominic Miekisz, uczeń klasy 4

Laureaci Proza

Pola Kandybowicz, uczennica klasy 9

Victoria Zajdel, uczennica klasy 9

wyróżnienie Poezja

Alicja Kiecka, uczennica klasy 4

Konkurs Plastyczny "Mikołaje... Mikołaje"

organizowany przez Fundację Kościuszkowską

Młodsza grupa 

II miejsce - Marcello DeFazio, uczeń klasy 2

wyróżnienie - Aiden Filipczuk, uczeń klasy 3a

Starsza grupa

wyróżnienie - Simona DeFazio, uczennica klasy 4

Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English)

zdało 12 uczniów, ze średnią oceną 97,3%

Wynik 100% otrzymali: 

Gabriela Bialy, Olivia Borek, Karol Strykowski, Alexander Tara, Victoria Zajdel

Konkurs wiedzy historycznej "Historia Polski a Patriotyzm"

w ramach konkursu "Szkoła Młodych Patriotów"

organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

I miejsce drużynowe - William Bandasiewicz, Maja Heichel, Justyna Kwasniak, Paulina Rychel

II miejsce drużynowe - Kamil Barcikowski, Olivia Borek, Pola Kandybowicz, Michal Kwiecien

III miejsce drużynowe - Wiktoria Krzak, Filip Olszowy, Gabriel Starzec, Alexander Tara

Konkurs Plastyczny "Niepodległość Polski 1918-2018" 

w ramach konkursu "Szkoła Młodych Patriotów" 

organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

I miejsce 

Sara Gołąbek, klasa 5

Avery Engel, klasa 6

Karol Strykowski, klasa 9

II miejsce 

Simona DeFazio, klasa 4 

Michaela Doong, klasa 7

 Aleksandra Falkowska, klasa 8

III miejsce

Dominika Cywinska, klasa 4

Angelika Pyc, klasa 4

Jakub Lojewski, klasa 7

Wyróżnienie

Viktor Calus, klasa 5

Venessa Duda, klasa 7

Wiktoria Czerkies, klasa 7

Nagroda Dyrektora Szkoły

Paula Bajgierowicz, klasa 5 

Rok szkolny 2018/19

Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 5 abiturientów:

Sylvia Bandasiewicz, Emilia Kwasniak, Michal Lewko, Karolina Palac, Adam Przybylko

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

kategoria Fotografia - prace nagrodzone:

Emily Cioczek, uczennica klasy 7

Natalia Chrapusta, uczennica klasy 5

Dominika Cywinska, uczennica klasy 3

Emilia Cywinska, uczennica klasy Zerowej

Joanna Niebrzydowska, uczennica klasy 7

Adam Niebrzydowski, uczeń klasy 4

Claudia Plonski, uczennica klasy 10

Diana Skowronska, uczennica klasy 7

Oskar Skowronski, uczeń klasy 9

I live by the Sea - Contest 2019 - Results

Międzyszkolny Konkurs Literacki organizowany przez

Maria Skłodowska Curie Professional Women's Association

pod hasłem "Stanisław Moniuszko - Father of the Polish Opera"

II miejsce - Karolina Palac, uczennica klasy 11

wyróżnienia:

Joanna Niebrzydowska, uczennica klasy 7

Julia Kalinowski, uczennica klasy 9

Wiktoria Krzak, uczennica klasy 10

Estera Plis, uczennica klasy 10

Tytuł Miss Polonia Staten Island 2019 otrzymała 

Katarzyna Kobeszko, absolwentka 2018

Tytuł Junior Miss Polonia Staten Island 2019 otrzymała

Gabriela Krzak, uczennica klasy IV

 X Edycja Międzynarodowego Konkursu "Być Polakiem"

Prace literackie

Laureaci

Michal Kwiecien, uczeń klasy 8

Peter Slawik, uczeń klasy 6

Wyróżnienie

Gabriela Bialy, uczennica klasy 8

V Festiwal Szkół Polonijnych pod hasłem "Jestem Polakiem i jestem dumny"

Prezentacja muzyczna

"Stare Miasto Kraków"

Aleksandra Falkowska, Sandra Krzyzak, Kevin Krzyzak

Prezentacje Plastyczne

Victoria Kosmala - plakat "Mój Kraków"

Victoria Kotarski - plakat " Królewski Kraków"

Pola Kandybowicz - znaczek "Święta Królowa Jadwiga"

Aleksandra Kwiecien - znaczek "Helena Modrzejewska"

Prezentacje Literackie

Peter Slawik - Wynalazki z polskim rodowodem "Gaz pod szkłem"

Julia Kalinowski - Wkład Polek w odkrycia "Wanda Rutkiewicz i jej pionowy świat"

Gry Multimedialne

Karolina Palac - Zabytki UNESCO w Polsce

Stoisko "Stare Miasto Kraków"

Justyna Kwasniak, Victoria Kwasniak, Gabriel Starzec, Julian Starzec

Laureaci  XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości

Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

LAUREACI - POEZJA

Frank Gosk, uczeń klasy 2A

Dominika Cywinska, uczennica klasy 3

Damian Golabek, uczeń klasy 3

Emilia Kruk, uczennica klasy 3

Albert Pajda, uczeń klasy 3

Filip Golabek, uczeń klasy 5

Gabriel Gosk, uczeń klasy 5

Julia Kobeszko, uczennica klasy 10

Claudia Plonski, uczennica klasy 10

LAUREACI - PROZA

Frank Gosk, uczeń klasy 2A

Michal Kwiecien, uczeń klasy 8

Julia Kalinowski, uczennica klasy 9

WYRÓŻNIENIA - POEZJA

Kacper Lis, uczeń klasy 1A

Adrian Chudzik, uczeń klasy 2B

Laura Lojewski, uczennica klasy 2B

Alicja Kiecka, uczennica klasy 3

Justyna Baginski, uczennica klasy 5

Krystian Golabek, uczeń klasy 5

Alexander Kolaczko, uczeń klasy 5

Bryan Plonski, uczeń klasy 6

Peter Slawik, uczeń klasy 6

Kevin Krzyzak, uczeń klasy 7

Karolina Palac, uczennica klasy 11

WYRÓŻNIENIA - PROZA

Dominika Cywinska, uczennica klasy 3

Alexander Kolaczko, uczeń klasy 5

Peter Slawik, uczeń klasy 6

Nicole Krzak, uczennica klasy 7

Karolina Palac, uczennica klasy 11

Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowany przez

Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej:

Anthony Kozak - wyróżnienie za kostium i rekwizyty (Costume and Props Award)

Filip Stanislawski - wyróżnienie za całokształt prezentacji (Overall Presentation Award)

Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English) 

zdało 20 uczniów, ze średnim wynikiem 96,4%

Wynik 100% otrzymały: 

Barcikowska Karolina, Wiktoria Dutka, Julia Kalinowski, Justyna Kwasniak, Aleksandra Kwiecień

Konkurs plastyczny "Mikołaj w akcji" organizowany przez Fundację Kościuszkowską

Starsza grupa wiekowa

 

I miejsce - Julia Lis,  klasa 5

Młodsza grupa wiekowa

II miejsce - Angelika Pyc,  klasa 3

III miejsce - Alan Potepa, klasa 2B

wyróżnienie - Julia Niebrzydowska, klasa 2B

Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Poetycki pt."Jeszcze Polska nie zginęła"

II miejsce - Victoria Kosmala, klasa 1A

wyróżnienie - Kacper Lis, klasa 1A;

                                Benjamin Matusz, klasa 1A

Międzynarodowy konkurs organizowany przez Instytut Piłsudskiego i Kuratorium Oświaty w Krakowie 

pt. "Ignacy Paderewski i Thomas Woodrow Wilson - przyjaźń, która przyniosła Polsce niepodległość"

 I miejsce - Nicole Bialy, Karolina Palac, Estera Plis

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny, organizowany przez Instytut Piłsudskiego

pt. " Historia w obiektywie na wakacyjnym szlaku"

 Starsza grupa - I miejsce - Karolina Palac, uczennica klasy 11

Młodsza grupa - II miejsce- Adam Niebrzydowski, uczeń klasy 4

wyróżnienie - Zofia Niebrzydowska, uczennica klasy 6

Rok szkolny 2017/18

Konkurs Pieśni Patriotycznej w ramach konkursu "Szkoła Młodych Patriotów", 

organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

Kategoria: piosenka indywidualna

nagroda Grand Prix - Nicole Bialy, klasa 9

I miejsce - Eliza Dziekonski, klasa 4a

II miejsce - Julia Niebrzydowska, klasa 1b

III miejsce - Aleksandra Falkowska, klasa 6

Kategoria: piosenka grupowa

I miejsce - Dominika Cywinska, Eliza Tutka, Marin Pyznar, Patrick Kosmala - klasa 2

II miejsce - Liliana Liwak, Victoria Kosmala - klasa Zerówka

III miejsce - klasa 4a

Konkurs Poezji Patriotycznej w ramach konkursu "Szkoła Młodych Patriotów", 

organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

I miejsce - Milena Soltysiuk, Mateusz Kowalik, klasa 2

                 Hiacynta Gospodarzec, klasa 3b

                 Pola Kandybowicz, klasa 7

II miejsce - Patricia Gogolowski, klasa 1a

                  Patrycja Poliwka, klasa 3b

                  Julian Starzec, klasa 5

III miejsce - Adrian Chudzik, klasa 1b

                    Agata Golaszewska, klasa 4b

                   Julia Kalinowski, Nicole Kukla, Wiktoria Dutka, klasa 8

Konkurs Plastyczny "100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości" w ramach konkursu "Szkoła Młodych Patriotów", organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

I miejsce - Sara Golabek, klasa 3a

                 Venessa Duda, klasa 5

                 Estera Plis, klasa 9

II miejsce - Kacper Lis, klasa Zerówka

                   Julia Lis, klasa 4b

                   Julia Kobeszko, klasa 9

III miejsce - Kamila Golaszewska, klasa 1a

                   Michaela Doong, klasa 5

                   Amelia Plis, klasa 8

Wyróżnienie: Victoria Kaszuba, klasa 4a

                      Aleksandra Falkowska, klasa 6

Meritorious Students Awards 2018

Nagrodę ustanowioną i przyznawaną przez Konsulat RP w Nowym Jorku otrzymali:

Natalia Cieslar, uczennica klasy 11

Zuzanna Grzybowska, uczennica klasy 11

Laura Sobota, uczennica klasy 11

Oliver Jedrezyk, uczeń klasy 9

Zofia Niebrzydowska, uczennica klasy 5

Milena Soltysiuk, uczennica klasy 2

Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

Laureaci

 kategoria - fotografia 

Natalia Chrapusta, Emily Cioczek, Joanna Niebrzydowska, Diana Skowronska

kategoria - opowiadanie

Natalia Chrapusta, Joanna Niebrzydowska

I live by the Sea - 2018 winners of the contest

Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 17 abiturientów:

Natalia Cieslar, Nicole Fura, Zuzanna Grzybowska, Benjamin Holko, Maya Hussein, Nicole Kapica, 

Katarzyna Kobeszko, Eryk Krawiec, Jan Kwiecien, Patryk Lezon, Martyna Kulec, Mateusz Niemiec, Jordan Okon, Elizabeth Ratkiewicz, Laura Sobota, Patrick Starzec, Julia Wrobel

Tytuł Miss Polonia Staten Island 2018 otrzymała 

Zuzanna Grzybowska

 IX Edycja Międzynarodowego Konkursu "Być Polakiem"

prace plastyczne

wyróżnienie - Victoria Kotarski, klasa 4A

Konkurs literacki organizowany przez

Maria Skłodowska Curie Professional Women's Association pod hasłem "Mikołaj Kopernik"

I miejsce - Katarzyna Kobeszko, klasa 11

III miejsce - Karolina Palac, klasa 9

wyróżnienie

Olivia Borek, klasa 7

Estera Plis, klasa 9

IV Festiwal Szkół Polonijnych po hasłem "100-lecie niepodległości Polski"

Prezentacja muzyczna 

Avery Engel, klasa 4A

Sandra Krzyzak, klasa 4B

Prace plastyczne

 "Bolesław Wieniawa Długoszowski" - Karol Strykowski, klasa 7

"Marszałek Józef Piłsudski" - Aleksandra Kwiecien, klasa 9

Prace literackie

"List do Marszałka" - Peter Slawik, klasa 5

"Od zaintrygowania do fascynacji, czyli rzecz o Wieniawie" - Gabriel Starzec, klasa 9

Prace multimedialne

"11 listopada" - Michal Kwiecien, klasa 7

"Droga do niepodległości Polski" - Patrick Starzec, klasa 11

Stoisko "Ojcowie Niepodległości - B.Wieniawa Długoszowski"

Wiktoria Krzak, klasa 9

Nicole Krzak, klasa 6

Karolina Palac, klasa 10

Julian Starzec, klasa 5

Laureaci  XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości

Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

LAUREACI - POEZJA

Damian Golabek, uczeń klasy 2

Nicholas Kawa, uczeń klasy 2

Patricia Tur, uczennica klasy 2

Kacper Kiecka, uczeń klasy 4a

Olaf Tur, uczeń klasy 4a

Peter Slawik, uczeń klasy 5

Bianca Gosk, uczennica klasy 6

Julia Kobeszko, uczennica klasy 9

LAUREACI - PROZA

Olivia Borek, uczennica klasy 7

Pola Kandybowicz, uczennica klasy 7

Karolina Palac, uczennica klasy 10

WYRÓŻNIENIA - POEZJA

Eliza Dziekonski, uczennica klasy 4a

Kinga Konieczny, uczennica klasy 4b

Julian Starzec, uczeń klasy 5

Karolina Palac, uczennica klasy 10

WYRÓŻNIENIA - PROZA

Maja Heichel, uczennica klasy 8

IX Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

"Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem"

I miejsce - Zofia Niebrzydowska, uczennica klasy 5 

za cykl fotografii "Bohaterowie bajek, baśni - Świniopas".

wyróżnienie - Joanna Niebrzydowska, uczennica klasy 6 

za cykl fotografii na temat 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obie uczennice są członkami klubu fotograficznego "Makro".

Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowany przez

Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej

Pola Kandybowicz - wyróżnienie za rekwizyty i prezentację (Props and Presentation Award) 

Laureaci międzystanowego konkursu "Bo lubię język polski"

 Inscenizacja teatralna "Reksio wychowawca"

I miejsce - Karolina Palac, Gabriel Starzec, Julian Starzec, Filip Stanislawski

konkurs plastyczny

I miejsce - Amelia Plis

III miejsce - Estera Plis

konkurs literacki

klasy 2-3

I miejsce - Emilia Kruk

II miejsce - Natalie Kutrzuba

klasy 7-8

I miejsce - Pola Kandybowicz

dyktando

klasy 1-2

III miejsce - Milena Soltysiuk

klasy 7-8

I miejsce - Michal Kwiecien

Laureaci konkursu “Bo lubię język polski”

Inscenizacja teatralna "Reksio wychowawca"

Karolina Palac, Gabriel Starzec, Julian Starzec, Filip Stanislawski

Konkurs plastyczny

Estera Plis I miejsce

Amelia Plis III miejsce

Konkurs Literacki

klasy 2-3

Natalie Kutrzuba I miejsce

Emilia Kruk III miejsce

klasa 4

Justyna Baginski I miejsce

klasy 5-6

Jakub Baginski I miejsce

klasy 7-8

Pola Kandybowicz II miejsce

Olivia Borek III miejsce

Dyktando

klasy 1-2

Milena Soltysiuk I miejsce

klasy 3-4

Julia Lis  I miejsce

klasy 5-6

Bianca Gosk I miejsce

klasy 7-8

Michal Kwiecien I miejsce

Karol Strykowski III miejsce

liceum

Karolina Bartoszek I miejsce

dorośli

Anna Krzyzak I miejsce

Urszula Starzec II miejsce

Konkurs "Znani i mniej znani Polacy w USA" organizowany przez CPSD

Natalia Cieslar, uczennica 11 klasy

Jan Xawery Kwiecien, uczeń 11 klasy

zostali laureatami, zdobywając główną nagrodę,

którą jest 10 dniowy pobyt w Polsce!!!

Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English) zdało 9 uczniów,

ze średnią oceną 92%. 

Konkurs plastyczny "Mikołaje .. Mikołaje"

organizowany przez Fundację Kościuszkowską

1 miejsce - Avery Engel, uczennica klasy 4A

Konkurs plastyczno-literacki organizowany przez

Polonia of Long Island

pt. "Tadeusz Kościuszko - wzór patrioty, symbol wolności,

bohater narodowy Polski i Stanów Zjednoczonych"

prace literackie 

I miejsce - Karolina Palac, uczennica klasy 10

II miejsce - Mateusz Naprawa, uczeń klasy 6

prace plastyczne

III miejsce - Michaela Doong, uczennica klasy 5

wyróżnienie;

Cyprian Czukiewski - uczeń klasy 5

Konkurs Literacki organizowany przez Fundację Kościuszkowską 

oraz Polish American Teachers Association 

pt. "Celebrating the Life and Accomplishments

of Thaddeus Kosciuszko Fighter for Democracy"

Elizabeth Ratkiewicz, uczennica klasy 11 - 2 miejsce

Katarzyna Kobeszko, uczennica klasy 11 - 3 miejsce 

Rok szkolny 2016/17

Meritorious Student Award.

Nagrodę ustanowioną przez Konsulat RP w Nowym Jorku otrzymali:

Bianca Gosk - klasa 5

Joanna Niebrzydowska - klasa 5

Estera Plis - klasa 8

Karolina Palac - klasa 9

Natalia Cieslar - klasa 10

Zuzanna Grzybowska - klasa 10

Katarzyna Kobeszko - klasa 10

Laura Sobota - klasa 10

Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

Laureaci

 kategoria - fotografia 

Bianca Gosk, Julia Kobeszko, Diana Skowronska, Oskar Skowronski, Peter Slawik

kategoria - opowiadanie

Katarzyna Kobeszko, Joanna Niebrzydowska, Oskar Skowronski, Peter Slawik

film: I Live by the Sea

Konkurs Literacki organizowany przez Maria Skłodowska Curie Professional Women's Association pod hasłem "The Zookeeper's Wife" 

wyróżnienie - Katarzyna Kobeszko

Tytuł Vice Miss Polonia South Brooklyn 2017 otrzymała

absolwentka liceum - Patricia Posluszna

Tytuł Vice Miss Polonia Staten Island 2017 otrzymała 

absolwentka liceum - Magdalena Kobeszko

Tytuł Junior Miss Polonia Staten Island 2017 otrzymała 

uczennica klasy 3B - Natalia Chrapusta

Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 6 abiturientów:

Natalia Cyrynowska, Patryk Czerniawski, Rafal Grabowski, 

Adam Kacperak, Karolina Mroz, Jakub Sikora

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wesołego Alleluja"

wyróżnienie - Gabriela Kalisiak uczennica klasy 2B

III Festiwal Szkół Polonijnych pod hasłem 

"Rok Rzeki Wisły i 1050 Rocznica Chrztu Polski" 

Prace plastyczne:

proporczyk "Ziemia Sandomierska wita" - Milena Soltysiuk, klasa 1

plakat "Zabytki Ziemi Sandomierskiej" - Olivia Borek, klasa 6

makieta "Chrzest Polski" - Claudia Plonski, klasa 8

Prace literackie:

wiersz "Wisła" - Michael Krawiec, klasa 6

proza "O Wiśle tu i tam" - Pola Kandybowicz, klasa 6

Inscenizacja pt.: "Na tropie legend sandomierskich"

Pola Kandybowicz, klasa 6

Karolina Palac , klasa 9

Gabriel Starzec, klasa 8

Patrick Starzec, klasa 10

Stoisko "Ziemia Sandomierska"

Dominika Cywinska, klasa 1

Martyna Wrona, klasa 6

Julia Kalinowski, klasa 7

Julia Kobeszko, klasa 8

Konkurs o Błogosławionej Bolesławie Lament 

WYRÓŻNIENIA

Cyprian Czukiewski, uczeń kl. 4 - praca plastyczna

Gabriel Starzec, uczeń kl. 8 - poezja

VIII Edycja Międzynarodowego konkursu "Być Polakiem"

LAUREACI 

Gabriel Starzec, uczeń klasy 8 - praca literacka "Unia Polsko Litewska - reaktywacja"

WYRÓŻNIENIA

 Victoria Kotarski, uczennica klasy 3a - praca plastyczna "Polska  legenda"

Laureaci  XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości

Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

LAUREACI - POEZJA

Gabriel Gosk, uczeń kl. 3b

Julia Kobeszko, uczennica kl. 8

Claudia Plonski, uczennica kl. 8

LAUREACI - PROZA

Brian Chrzanowski, uczeń kl. 3b

Gabriel Gosk, uczeń kl. 3b

Pola Kandybowicz, uczennica kl. 6

Gabriel Starzec, uczeń kl. 8

Kamil Sudol, uczeń kl. 3b

Oliver Wadowiec, uczeń kl.3b

WYRÓŻNIENIA - POEZJA

Brian Chrzanowski, uczeń kl. 3b

Filip Golabek, uczeń kl. 3b

Agata Golaszewska, uczennica kl. 3b

Ethan Kolata, uczeń kl. 3b

Sandra Krzyzak, uczennica kl. 3b

Konrad Paluch, uczeń kl. 3b

Brayan Plonski, uczeń kl. 4

Kamil Sudol, uczeń kl. 3b

Olaf Tur, uczeń kl. 3a

Oliver Wadowiec, uczeń kl. 3b

Jakub Wrobel, uczeń kl. 3b

Michael Krawiec,uczeń kl. 6

Karol Strykowski, uczeń kl. 6

IV Międzynarodowy Konkurs Historyczny O Żołnierzach Wyklętych

Karolina Palac, uczennica klasy 9 - specjalne wyróżnienie

Laureaci Konkursu Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowanego przez

Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej:

Adrian Stanislawski - III miejsce j. angielski

Justyna Kwasniak - wyróżnienie za kontakt z publicznością (audience contact award) 

 

II Międzynarodowy Konkurs Literacko - Plastyczny

"Lubelszczyzna w legendach" 

Cyprian Czukiewski - wyróżnienie za pracę plastyczną pt."Zamek lubelski"

Konkurs plastyczny "Mikołaje... Mikołaje" organizowany przez Fundację Kościuszkowską

1 miejsce - Joanna Niebrzydowska, klasa 5

2 miejsce - Venessa Duda, klasa 4

wyróżnienia:

Victoria Kaszuba, klasa 3A

Agata Golaszewska, klasa 3B

Międzynarodowy Konkurs Literacki, 

dedykowany uczniom szkół, których patronem jest Henryk Sienkiewicz

1 miejsce - Oliver Jedrezyk, klasa 8

2 miejsce - Julian Starzec, klasa 4/ Gabriela Bialy, klasa 6

3 miejsce Julia Kobeszko, klasa 8

Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English)

Do egzaminu przystąpiło 9 uczniów, osiągając średnią 96 punktów na 100 możliwych.

Wynik 100 % otrzymali: Emilia Kwasniak i Mateusz Meczkowski

Rok szkolny 2015/16 

Konkurs literacki organizowany przez Maria Curie Skłodowska Professional Women Associations, pod hasłem "Chrzest Polski - Baptism of Poland"

I miejsce - Natalia Cyrynowska

Wyróżnienia: Eryk Krawiec, Jan Kwiecien, Karolina Palac, Patrick Starzec, Patricia Posluszna

Egzamin dojrzałości zdało pomyślnie 5 abiturientów:

Marta Drzal, Magdalena Kobeszko, Joanna Kopko, Patrycja Ploucha, Patricia Posluszna