Home‎ > ‎Towarzystwo Oświatowe‎ > ‎

DZIAŁALNOŚĆ

Działalność Towarzystwa Oświatowego

Towarzystwo Oświatowe prowadzi działalność polegającą na zapewnieniu opieki prawnej Polskiej Szkole Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza, dbając o ważność dokumentów  szkolnych oraz zapewniając współpracę z innymi polonijnymi organizacjami. Zatrudnia dyrektora i nauczycieli polskiej szkoły. Towarzystwo Oświatowe jest również jedyną organizacją sprawującą opiekę finansową nad szkołą. Organizuje i ustala opłatę za szkołę . Wszystkie należności finansowe, opłaty związane z nauką dziecka w szkole, jak również wszelkie donacje powinny być wpłacane na konto: Henryk Sienkiewicz Educational Society Inc. Towarzystwo Oświatowe jest uprawnione do organizowania imprez towarzyskich oraz różnych form działalności mających na celu zbieranie funduszy na prowadzenie i kontynuowanie działalności polskiej szkoły. W każdą sobotę prowadzi sprzedaż pizzy, napojów oraz słodkości. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają finansowo oraz rzeczowo naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, rodzicom, księżom, nauczycielom oraz właścicielom polonijnych firm za życzliwość, pełne zrozumienia poparcie i aktywny udział w działaniach mających na celu wspieranie finansowe szkoły. Wszystkie zgromadzone w ten sposób środki finansowe służą wyłącznie rozwojowi szkoły i uczących się tutaj dzieci i młodzieży.

Rok szkolny 2015/16

Przez cały rok, członkowie Towarzystwa Oświatowego prowadzą sprzedaż w sklepiku szkolnym.

PIZZA PARTY

ZABAWA PRZEBIERAŃCÓW/ HALLOWEEN

Zabawa dla dorosłych

Szkolne Mikołajki

Opłatek Towarzystwa Oświatowego

Ice Cream Party

Z okazji Dnia Dziecka Towarzystwo Oświatowe ufundowało uczniom pizzę i czekoladę.