Home‎ > ‎

Sukcesy

Rok szkolny 2016/17

Meritorious Student Award.
Nagrodę ustanowioną przez Konsulat RP w Nowym Jorku otrzymali:


Bianca Gosk - klasa 5
Joanna Niebrzydowska - klasa 5
Estera Plis - klasa 8
Karolina Palac - klasa 9
Natalia Cieslar - klasa 10
Zuzanna Grzybowska - klasa 10
Katarzyna Kobeszko - klasa 10
Laura Sobota - klasa 10


Konkurs Fotograficzny "I Live by the Sea"

Laureaci

 kategoria - fotografia 
Bianca Gosk, Julia Kobeszko, Diana Skowronska, Oskar Skowronski, Peter Slawik

kategoria - opowiadanie
Katarzyna Kobeszko, Joanna Niebrzydowska, Oskar Skowronski, Peter Slawik


Konkurs Literacki organizowany przez Maria Skłodowska Curie Professional Women's Association pod hasłem "The Zookeeper's Wife" 

wyróżnienie - Katarzyna Kobeszko


Egzamin dojrzałości pomyślnie zdało 6 abiturientów:
Natalia Cyrynowska, Patryk Czerniawski, Rafal Grabowski, 
Adam Kacperak, Karolina Mroz, Jakub Sikora


III Festiwal Szkół Polonijnych pod hasłem 
"Rok Rzeki Wisły i 1050 Rocznica Chrztu Polski" 

Prace plastyczne:
proporczyk "Ziemia Sandomierska wita" - Milena Soltysiuk, klasa 1
plakat "Zabytki Ziemi Sandomierskiej" - Olivia Borek, klasa 6
makieta "Chrzest Polski" - Claudia Plonski, klasa 8

Prace literackie:
wiersz "Wisła" - Michael Krawiec, klasa 6
proza "O Wiśle tu i tam" - Pola Kandybowicz, klasa 6

Inscenizacja pt.: "Na tropie legend sandomierskich"
Pola Kandybowicz, klasa 6
Karolina Palac , klasa 9
Gabriel Starzec, klasa 8
Patrick Starzec, klasa 10

Stoisko "Ziemia Sandomierska"
Dominika Cywinska, klasa 1
Martyna Wrona, klasa 6
Julia Kalinowski, klasa 7
Julia Kobeszko, klasa 8



Konkurs o Błogosławionej Bolesławie Lament 

WYRÓŻNIENIA
Cyprian Czukiewski, uczeń kl. 4 - praca plastyczna
Gabriel Starzec, uczeń kl. 8 - poezja


VIII Edycja Międzynarodowego konkursu "Być Polakiem"

LAUREACI 
Gabriel Starzec, uczeń klasy 8 - praca literacka "Unia Polsko Litewska - reaktywacja"

WYRÓŻNIENIA
 Victoria Kotarski, uczennica klasy 3a - praca plastyczna "Polska  legenda"


Laureaci  XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości

Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej


LAUREACI - POEZJA
Gabriel Gosk, uczeń kl. 3b
Julia Kobeszko, uczennica kl. 8
Claudia Plonski, uczennica kl. 8


LAUREACI - PROZA
Brian Chrzanowski, uczeń kl. 3b
Gabriel Gosk, uczeń kl. 3b
Pola Kandybowicz, uczennica kl. 6
Gabriel Starzec, uczeń kl. 8
Kamil Sudol, uczeń kl. 3b
Oliver Wadowiec, uczeń kl.3b


WYRÓŻNIENIA - POEZJA
Brian Chrzanowski, uczeń kl. 3b
Filip Golabek, uczeń kl. 3b
Agata Golaszewska, uczennica kl. 3b
Ethan Kolata, uczeń kl. 3b
Sandra Krzyzak, uczennica kl. 3b
Konrad Paluch, uczeń kl. 3b
Brayan Plonski, uczeń kl. 4
Kamil Sudol, uczeń kl. 3b
Olaf Tur, uczeń kl. 3a
Oliver Wadowiec, uczeń kl. 3b
Jakub Wrobel, uczeń kl. 3b
Michael Krawiec,uczeń kl. 6
Karol Strykowski, uczeń kl. 6



IV Międzynarodowy Konkurs Historyczny O Żołnierzach Wyklętych
Karolina Palac, uczennica klasy 9 - specjalne wyróżnienie


Laureaci Konkursu Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowanego przez
Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej:
Adrian Stanislawski - III miejsce j. angielski
Justyna Kwasniak - wyróżnienie za kontakt z publicznością (audience contact award) 
 

II Międzynarodowy Konkurs Literacko - Plastyczny
"Lubelszczyzna w legendach" 
Cyprian Czukiewski - wyróżnienie za pracę plastyczną pt."Zamek lubelski"



Konkurs plastyczny "Mikołaje... Mikołaje" organizowany przez Fundację Kościuszkowską

1 miejsce - Joanna Niebrzydowska, klasa 5
2 miejsce - Venessa Duda, klasa 4
wyróżnienia:
Victoria Kaszuba, klasa 3A
Agata Golaszewska, klasa 3B


Międzynarodowy Konkurs Literacki, 
dedykowany uczniom szkół, których patronem jest Henryk Sienkiewicz

1 miejsce - Oliver Jedrezyk, klasa 8
2 miejsce - Julian Starzec, klasa 4/ Gabriela Bialy, klasa 6
3 miejsce Julia Kobeszko, klasa 8


Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English)

Do egzaminu przystąpiło 9 uczniów, osiągając średnią 96 punktów na 100 możliwych.
Wynik 100 % otrzymali: Emilia Kwasniak i Mateusz Meczkowski




Rok szkolny 2015/16 

Konkurs literacki organizowany przez Maria Curie Skłodowska Professional Women Associations, pod hasłem "Chrzest Polski - Baptism of Poland"

I miejsce - Natalia Cyrynowska

Wyróżnienia: Eryk Krawiec, Jan Kwiecien, Karolina Palac, Patrick Starzec, Patricia Posluszna


Egzamin dojrzałości zdało pomyślnie 5 abiturientów:
Marta Drzal, Magdalena Kobeszko, Joanna Kopko, Patrycja Ploucha, Patricia Posluszna

Międzyszkolna Olimpiada Polonijna pod hasłem "Wiedza o Polsce" 
naszą szkołę reprezentowali:
liceum - Julia Wrobel, Jan Kwiecien, Patrick Starzec
klasy 1-8 - Emilia Kwasniak, Oliver Jedrezyk, Gabriel Starzec


Tytuł Miss Polonia South Brooklyn 2016 otrzymała absolwentka liceum


Julia Skubisz 

VII Edycja Międzynarodowego konkursu "Być Polakiem"

Natalia Cyrynowska - praca nagrodzona w kategorii 
"Chrzest Polski w zapiskach kronikarzy"


II Festiwal Szkół Polonijnych pod hasłem ,,Pielgrzymki Św. Jana Pawła II” - OCHY

PREZENTACJA
Emilia Kwasniak (kl. 8), Karolina Palac (kl. 8), Jan Kwiecien (kl. 9), Patryk Starzec (kl. 9)
RYSUNEK
Weronika Plis (kl. 1), Karol Strykowski (kl. 5), Zuzanna Grzybowska (kl. 9)
PIOSENKA
Maya Hussein (kl. 8), Patricia Posłuszna (kl. 10)                                                                                            WYWIAD
Natalia Cyrynowska (kl. 10), Nicole Bialy (kl. 7) 
STOISKO / WYSTAWA
Katarzyna Kobeszko(kl. 9) Julia Kobeszko(kl. 7) Urszula Tomaszuk (kl. 7) Gabriela Bialy(kl. 5)

 
Laureaci  XXXII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości

Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej


LAUREACI - POEZJA
Ethan Kolata, uczeń kl. 2b
Julia Lis, uczennica kl. 2b
Konrad Paluch, uczeń kl. 2b
Claudia Plonski, uczennicz kl. 7
Magdalena Kobeszko, uczennica kl. 11

LAUREACI - PROZA
Gabriel Starzec, uczeń kl. 7

WYRÓŻNIENIA - POEZJA
Natalia Chrapusta, uczennica kl. 2b
Aleksandra Falkowska, uczennica kl. 4
Krystian Golabek, uczeń kl. 2b
Kevin Krzyzak, uczeń kl. 4
Mateusz Naprawa, uczeń kl. 4
Brayan Plonski, uczeń kl. 3
Nicole Rzeszutko, uczennica kl. 6
Karol Strykowski, uczeń kl. 5
Nicole Bialy, uczennica kl. 7
Wiktoria Krzak, uczennica kl. 7
Karolina Palac, uczennica kl. 8 

WYRÓŻNIENIA - PROZA
Karolina Palac, uczennica kl. 8 
Oskar Skowronski, uczeń kl. 6


Laureaci Konkursu Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowanego przez Polish Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej

Alexander Weglicki - I miejsce j. angielski
Nicole Bialy - wyróżnienie za najładniej opowiedzianą legendę (enunciation award)
Robert Krokos - wyróżnienie za najlepszy wybór legendy (story selection award)

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego im. Reni Spiegel: 

I miejsce - Bianca Gosk, uczennica klasy 4
II miejsce - Robert Kondzior, uczeń klasy 4


Jury Konkursu przyznało również specjalne wyróżnienie dla PSD im. Henryka Sienkiewicza! 
Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English)
Do egzaminu przystąpiło 22 uczniów, osiągając średnią 96 punktów na 100 możliwych. Sześcioro z nich zdobyło maksymalną liczbę punktów. Wyniki 100 % otrzymali:
Kawa Kuba, Kulec Martyna, Kwiecien Jan, Niemiec Mateusz, Ratkiewicz Elizabeth, Starzec Patrick



Uczniowie kółka fotograficznego "Makro" prowadzonego przez p. Agatę Skowrońską prezentowali swoje prace podczas wystawy Młodych Talentów Polonijnych w konsulacie Rzeczpospolitej Polskiej na Manhattanie. Fotografie prezentowali: Karolina Mróz (kl. 10), Katarzyna Kobeszko (kl. 9), Michał Lewko (kl. 8), 

Oliver Jedrezyk (kl. 7), Oskar Skowroński (kl. 6), Aleksander Weglicki (kl. 6), Diana Skowronska (kl. 4) 


Laureaci konkursu "Mój Halloween", organizowanego przez Fundację Kościuszkowską na Manhattanie
prace plastyczne
Weronika Plis - I miejsce, uczennica klasy 1A
Julia Lis - II miejsce, uczennica klasy 2B
Estera Plis   - III miejsce, uczennica klasy 7
Paulina Pacyna - wyróżnienie, uczennica klasy 3
kostiumy 
Joanna Niebrzydowska - wyróżnienie, uczennica klasy 4
Zofia Niebrzydowska - wyróżnienie, uczennica klasy 3

Laureaci konkursu "Jan Paweł II przyjacielem dzieci i młodzieży", organizowanego przez Kongres Polonii Amerykańskiej, oddział Long Island 
prace plastyczne
Weronika Plis - I miejsce, uczennica klasy 1A
Peter Slawik - II miejsce, uczeń klasy 3
Wiktoria Czerkies  - wyróżnienie, uczennica klasy 3
prace literackie
Karolina Palac - II miejsce, uczennica klasy 8
Nicole Bialy - wyróżnienie, uczennica klasy 7

Międzynarodowy konkurs filmowy "Młodzi o Polsce" prowadzony przez Fundację Instytut Innowacji i Dobra Polska Szkoła w ramach programu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą"
Wyróżnienia otrzymali: 
Gabriel Starzec - "Król Łokietek i mój język polski", uczeń klasy 7
Ursula i Elizabeth Ratkiewicz  - "O podróży do Polski", uczennice klasy 7 i 9
Oliver Jedrezyk -  "Uczcić Kościuszkę", uczeń klasy 7
Oskar Skowroński "Kamieniecki skarb", uczeń klasy 6



   Rok szkolny 2014/15 
                                                                             

 Tytuł Miss Polonia South Brooklyn 2015 otrzymała nasza tegoroczna maturzystka i absolwentka Liceum
 Wioletta Bodziony
Tytuł Vice Miss Polonia South Brooklyn 2015 otrzymała również absolwentka 
naszej Szkoły Podstawowej 
Klaudia Naprawa
Wiola i Klaudia cały czas są aktywnymi harcerkami drużyny "Trzy Korony".  
 


Konkurs literacki organizowany przez Maria Curie Skłodowska Professional Women Associations 
Patricia Posluszna - II miejsce "Jan Długosz - kronikarzem życia w dawnej Polsce"


Egzamin dojrzałości, kończący naukę w polskiej szkole pomyślnie zdało 7 uczennic:
Wioletta Bodziony, Weronika Jurski, Emilia Kacperak, Gabriala Kowalczuk, Justyna Kubicka, 
Julia Skubisz, 
Natalia Tomaszuk

                                                                 

Laureatami XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży zostali:
        Bianca Gosk - klasa 3A - Poezja
        Karol Strykowski - klasa 4 - Poezja
        Karolina Palac - klasa 7 - Poezja i Proza
        Claudia Plonski - klasa 6 - Poezja
 wyróżnienie otrzymali:
        Claudia Plonski - klasa 6 - poezja
        Patrick Starzec - klasa 8 - proza
Gratulujemy wyróżnionym i laureatom oraz ich Rodzicom!


Festiwal Szkół Polonijnych w Nowym Jorku pod hasłem "X lat Polski w Unii Europejskiej":
prace plastyczne - Zuzanna Grzybowska
piosenka - Claudia Plonski
stoisko - Marta Drzal, Katarzyna Kobeszko, Justyna Kubicka, Karolina Mroz
prezenatcja - Emilia Kwasniak, Karolina Palac, Michal Lewko, Patrick Starzec


Laureatami międzyszkolnego konkursu Bajek, Baśni i Legend Polskich,organizowanego przez Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej 21 marca 2015 roku zostali:
        Gabriel Starzec, uczeń klasy 6 - I miejsce w j. angielskim
        Alexander Weglicki, uczeń klasy 5 - II miejsce w j. angielskim
        Nicole Najsarek, uczennica klasy 6 - wyróżnienie za całokształt prezentacji
Gratulujemy laureatom i ich Rodzicom!


Laureaci konkursu PSFUC  pod hasłem "Jak widzisz usługi naszej Unii w przyszłości?"
Claudia Plonski - klasa 6  i Brian Plonski klasa 2 - I miejsce
wyróżnienia otrzymali:
 Gabriela i Robert Ignatowicz
Natalia Cyrynowska
Aleksandra Falkowska
Wiktoria, Nicole i Gabriala Krzak 
Estera, Amelia i Weronika Plis
Patrick, Gabriel i Julian Starzec
Damian, Filip i Krystian Golabek


Egzamin z języka polskiego LOTE (Language Other Than English) zdawało 6 uczniów otrzymując średnią 96%



Konkurs Kongresu Polonii Amerykańskiej, wydział Long Island pod hasłem "Co znaczy dla mnie Polska?"

Gabriel Starzec - I miejsce, uczeń klasy 6



Rok szkolny 2013/14  

Konkurs literacki organizowany przez Maria Curie Skłodowska Professional Women Association 

Krystian Kopka - II miejsce - "Ignacy Jan Paderewski- wielki Polak, kompozytor i polityk"



Egzamin dojrzałości kończący naukę w polskiej szkole zdało pomyślnie 5 abiturientów:
Witold Dziekan, Kacper Kopka, Patrycja Samborski, Daniel Starzec, Magdalena Szostek


Laureaci XXX Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży 
im. Wandy Chotomskiej

Barbara Kopec-Jewula
Robert Ignatowicz
Magdalena Kobeszko
Justyna Kubicka
Nikola Golabek
Weronika Jurska 



V edycja konkursu Być Polakiem pod hasłem "Za Waszą Wolność i Naszą"
wyróżnienia:
Nicole Biały
Oliver Jedrezyk
Marta Drzal
Daniel Starzec
Sebastian Chaber
Robert Ignatowicz
Wiktoria Krzak


Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowany przez Polish American Teachers Association 
w Fundacji Kościuszkowskiej
Martyna Kulec - I miejsce (jęz. polski)
Gabriel Starzec - II miejsce (jęz. ang)
Karolina Palac - III miejsce (jęz. ang)


Do egzaminu 
z języka polskiego LOTE (Language Other Than English)
 przystąpiło 7 uczniów. 
Wszyscy uczniowie zdali, otrzymując średnią 95%


Rok szkolny 2012/13
  

Miss Polonia South Brooklyn - Magdalena Palac, absolwentka Szkoły Podstawowej z 2010 roku
vice Miss Polonia South Brooklyn - Paulina Posluszna, absolwentka Szkoły Podstawowej z 2010 roku
Konkurs literacki organizowany przez Maria Curie Skodowska Professional Women Associations 
Krystian Kopka - wyróżnienie - "Helena Modrzejewska  w drodze po sukces"

 
Egzamin dojrzałości kończący naukę w polskiej szkole pomyślnie zdało 3 abiturientów: 
Dominika Bozemska, Anna Piterow, Piotr Piterow

IV Międzynarodowy Konkurs Literacki "Być Polakiem" pod hasłem "Opowieść rodzinna, którą warto ocalić od zapomnienia"
Wyróżnienia: 
Weronika Jurski 
Justyna Kubicka
Konkurs Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce pod hasłem:
"Janusz Korczak - lekarz, pedagog, człowiek niezwykły"
Anita Glab - konkurs plastyczny - I miejsce
Maya Hussein - konkurs muzyczny - II miejsce
Justyna Kubicka - prezentacja multimedialna - I miejsce
Julia Skubisz - konkurs fotograficzny - I miejsce
Natalia Cyrynowska, Anna Czajkowski, Krystian Kopka -  turniej wiedzy - I miejsce
Emilia Kwasniak, Jan Kwiecien, Anna Piterow, Patrick Starzec - inscenizacja teatralna - III miejsce
 
Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowany przez Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej
Karolina Palac - wyróżnienie za całokształt prezentacji
Oliver Jedrezyk - wyróżnienie za kostium

Konkurs plastyczny organizowany przez Nowy Dziennik "Bożonarodzeniowa choinka"
Pola Kandybowicz - I miesce, prace 3D (trójwymiarowe)
Diana Chaber - I miejsce, prace plastyczne (kategoria 3-5 lat)
Kevin Wieczyk - II miejce, prace plastyczne (kategoria 3-5 lat)
Amelia Plis - I miejsce, prace plastyczne (kategoria 6-8 lat)
wyróżnienia:
Adam Niebrzydowski, Julia DiMaggio, Gabriela Ignatowicz, Wiktoria Dutka

Do egzaminu z języka polskiego - Polish Regents przystąpiło 11 uczniów. Wszyscy uczniowie egzamin zdali otrzymując średnią 96%


Rok szkolny 2011/12

W konkursie organizowanym przez Dobrą Polską Szkołę na najlepszą polonijną szkołę w kategorii "wybór uczniów" nasza szkoła otrzymała miano Najlepszej Polonijnej Szkoły w USA!!!


Egzamin dojrzałości kończący naukę w polskiej szkole pomyślnie zdało 5 abiturientów:
 Dominika Borek, Iwona Kubicka, Ewa Przybylko, Karolina Ruszkowski, Klaudia Wojciechowska


Konkurts plastyczny organizowany przez Nowy Dziennik pod hasłem "Moja Mama"

Weronika, Amelia, Estera Plis - I miejsce
Natalia Chrapusta - wyróżnienie


Konkurs Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, 
pod hasłem "Maria Skłodowska-Curie wybitna Polka, kobieta, noblistka"
konkurs plastyczny (klasy 0-2) - I miejsce Amelia Plis
quiz (klasy 5-6) - II miejsce Mateusz Przybysz
prezentacja multimedialna - (klasy 7-8 ) - I miejsce Justyna Kubicka
prezentacja multimedialna (klasy (9-12) - II miejsce Anna Piterow
turniej wiedzy - I miejsce - Piotr Piterow, Ewa Przybylko, Klaudia Wojciechowska
teatr małych form- II miejsce - Anna Czajkowski, Emilia Kwasniak, Jan Ksawery Kwiecien, Karolina Palac


Konkurs Bajek, Baśni i Legend Polskich organizowany przez Polish American Teachers Association przy Fundacji Kościuszkowskiej
Patrick Starzec - I miejsce, jęz. angielski
Jan Ksawery Kwiecień - II miejsce, jęz. polski
Kinga Lewandowska - wyróżnienie za kostium
Emilia Kwaśniak - wyróżnienie za kostium


Do egzaminu z języka polskiego - Polish Regents przystapiło 8 uczniów.
Egzamin zdało 7 uczniów otrzymując średnią 91%