Przedszkole P-4

Image result for wiosenne kwiaty

DOROTA PAUK
calineczka6@mail.com

347-322-6590

Image result for wiosenne kwiaty           Image result for wiosenne kwiaty

SOBOTY KOSZULKOWE:   , 8 kwietnia, 13 maja

Zadanie  domowe

J. P O L S K I
"Maja uczy się i bawi" cz.II
str.43,45i 51-- dziekuje

kartka A4-literka "R" i "F"

K  A  T  E  C  H  E  Z  A

dokończ malować str.42 i 43dziękuję

Uczniów klas: Przedszkole - klasa VI zapraszamy i zachęcamy do udziału
Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja".
Konkurs organizowany jest w 3 grupach wiekowych:
 I grupa - klasy przedszkolne
II grupa  - klasy  I- III
III grupa - klasy IV - VI
Zadaniem uczniów jest samodzielne przygotowanie kartki świątecznej
w formacie A5 ( 21 cm na 14,8 cm)
Prace przyjmują wychowawcy klas do 1 kwietnia 2017 roku.
Każda praca musi posiadać na odwrocie:
1. przyklejoną, wydrukowaną metryczkę, wg wzoru:
imię i nazwisko autora pracy
klasa/ wiek dziecka
Nazwa i adres szkoły z numerem telefonu i adresem email:
Polska Szkoła Dokształcająca im. H. Sienkiewicza
1514 - 72 Street, Brooklyn, NY 11228
tel. 718 666 5404
dyrektor@szkolapl.org
imię i nazwisko wychowawcy klasy

2. zgodę Rodziców (forma u wychowawcy klasy)

Image result for wiosenne kwiaty Image result for wiosenne kwiaty Image result for wiosenne kwiaty  Image result for wiosenne kwiaty

Co slychac w klasie?

Image result for sowa czytajaca rysunki

Publikacje nauczycieli"Czterolatek"- co rodzice powinni wiedziec.

•   NIE SKRACAJ OKRESU DZIECIŃSTWA przez ograniczanie dziecku czasu na zabawę, spotkania z kolegami, odpoczynek. To sprzyja zdrowiu i uspokaja psychikę. Zajęcia dodatkowe planuj tak, by nie przeciążać ucznia nadmiarem obowiązków.

• DOSTRZEŻ I POCHWAL każdy oryginalny pomysł dziecka - to je zachęci do twórczej pracy. Krytykuj oszczędnie i zasłużenie. Unikaj porównywania do innych dzieci.

• STARAJ SIĘ JE UCZYĆ DOBRYCHbezkonfliktowych relacji z rówieśnikami i osobami dorosłymi, pokazuj mu przykłady takich zachowań, tłumacz, dlaczego tak właśnie należy się zachować.

• OKAZUJ MU, ŻE Z OPTYMIZMEM PATRZYSZ NA JEGO PRZYSZŁOŚĆ, zapewnij, że zawsze może na ciebie liczyć. Będzie czuło twoje psychiczne wsparcie i chętniej usłucha ewentualnych rad.

• NIE NISZCZ INDYWIDUALNOŚCI swojego dziecka, musisz zrozumieć, że jest ono odrębnym człowiekiem. Nie obarczaj go swoimi niezrealizowanymi marzeniami. To tylko tobie się wydaje, że wiesz lepiej, czego pragnie twoje dziecko. Zamiast zniechęcać je do realizowania własnych pragnień i planów, doradzaj, jak je urzeczywistnić, i staraj się mu w tym pomóc.

• UCZ DZIECKOże nie zawsze musi być górą w kontaktach z innymi ludźmi. Wytłumacz, że lepiej być skutecznym, niż mieć przewagę.

• NIE WYRĘCZAJ GO WE WSZYSTKIM. Musi doświadczyć na własnej skórze swoich wyborów i ich konsekwencji, nawet jeśli czasem są dla niego nieprzyjemne.

• ZNIECHĘCAJ DO ŚLEPEGO ULEGANIA MODZIE. Pokazuj, że prawdziwa atrakcyjność człowieka ma niewiele wspólnego z jego powierzchownością, a znacznie więcej ze sposobem bycia, kreatywnością, pogodą ducha, umiejętnością okazywania pozytywnych uczuć.

• NIE GDERAJ. Jeśli będziesz zamęczać dziecko nieustannymi wymówkami, będzie udawać głuchego.

Pamiętaj, że CZAS POŚWIĘCONY DZIECKU oraz autentyczne zainteresowanie jego sprawami są o wiele cenniejsze od drogiej zabawki, ubrania czy najbardziej nawet atrakcyjnego prezentu!!!

T

Dekalog madrego rodzica: