Klasa XI

Wychowawca klasy: Beata Biały
tel: 732-406-2623
email: beatabialy5@yahoo.com & bbialy@szkolapl.org

Zajęcia lekcyjne 28 marca:

Bardzo dziękuję wszystkim obecnym na dzisiejszej lekcji online. Następna lekcja online odbędzie się w sobotę 4 kwietnia o 11:00 am.

Stworzyłam także naszą Google Classroom, do której proszę abyście się dodali i zaczniemy na niej pracować. Class code jest: ex2w4qd

Wszystkich proszę o wykonanie, do soboty, poniższych poleceń:
1. Przeczytajcie fragment reportażu Ryszarda Kapuścińskiego "Dzień we wsi Abdullah Wallo" na str 149-151.
2. Przygotujcie się do odpowiedzi na pytania pod żółtą ramką na str 152. Interesować mnie będą pytania: 1 a i b u dołu strony 152 oraz c, d, e, g na str 153. Nie musicie pisać odpowiedzi, pomyślcie jak ustnie odpowiedzieć na te pytania.

3. Odpowiedzcie pisemnie na pytania i wykonajcie zadania, które znajdziecie na Google Classroom.

Dla chętnych trochę zabawy:

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zajęcia lekcyjne 21 marca:

Podane niżej zadania proszę o wykonanie i przesłanie ich do mnie emailem na adres: bbialy@szkolapl.org do poniedziałku wieczorem.

1. Uzupełnij zadania: II na str 136, 4 i 5 na str 137 oraz 7 na str 138.
2. Uzupełnij ćwiczenia gramatyczne: G1, G2 na str 139 oraz G4 na str 140.

UWAGA!!! Nasza kolejna lekcja online odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 5:30pm.

Zadanie domowe na piątek:

1. Z wiersza, który ostatnio czytalismy wybierz dwa wyrazy i odmień je przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej.
2. Z tego samego wiersza wybierz 3 przymiotniki i ułóż z nimi zdania rozwinięte.

Te zadania sprawdzę w czasie naszego polączenia online, nie musicie mi ich wysyłać emailem.

,