Klasa V Wychowawca: Piotr J. Ratkiewicz

Praca domowa zadana 22 września na 29 września.

Proszę napisać (w zeszytach) 4 zdania dotyczące czytanki „I znowu się zaczęło” (Str.18-19) i wyszczególnić w nich różnice między szkołą opisaną przez dziadka a tą, do której teraz chodzicie.

Następnie proszę o przepisanie do zeszytów fragmentu „Przygotowanie do dyktanda” ze strony 20.

Uwaga, Na lekcje 29 września proszę przynieść jedynie książki do historii i zeszyty.

Dziękuję wszystkim rodzicom przybyłym na spotkanie orientacyjne.

Wszystkim życzę wytrwałości i chęci do pracy na wspólnym wychowaniem naszych dzieci.

piotr@studioadc.com

Praca domowa zadana 15 września na 22 września.

Proszę wszystkich uczniów o przeczytanie razem z rodzicami opowiadania „Odwaga Hani” z czytanki – strony 12-13 i zapoznanie się z wyrazami pomocniczymi ze strony 15.

Następnie proszę o przepisanie do zeszytów fragmentu „Przygotowanie do dyktanda” z tej same strony numer 15.

UWAGA: spotkanie z rodzicami planuję na 22 września o godzinie 12:40 (spotykamy się z Sali biblioteki na drugim piętrze)

piotr@studioadc.com

Praca domowa zadana 8 września na 15 września.

Proszę wszystkich uczniów o zapoznanie się z podręcznikami na ten rok. Otwórzcie sobie książki i przejrzyjcie strony. Możecie wybrać sobie ulubioną ilustrację lub zdjęcie. Strona i książka są dowolne - wybór zależy tylko od Was. Na którejś z lekcji porozmawiamy o tym co Was zainteresowało.

Wszystkich proszę o zakupienie zeszytów w linię lub kratkę (nie skoroszytów z luźnymi kartkami). Posłużą nam do końca roku i do obu przedmiotów.

Proszę napisać krótkie opowiadanie (8 zdań rozwiniętych lub więcej) na temat: Mój najlepszy (albo najgorszy) dzień z wakacji.

Opowiadanie wpisujemy do zeszytu.

Przypomnijcie sobie nowe słowa poznane na pierwszej lekcji:

Prawo - prawnik - prawniczka: Law, lawyer;

Sąd, sędzia, sędzina: Court, Judge;

Adwokat: attorney, barrister, public defender;

Prokurator: prosecutor.

UWAGA: spotkanie z rodzicami planuję na 22 września o godzinie 12:40 (sala jest jeszcze do ustalenia)