Klasa II B

Beata Baginski
beatkamb@gmail.com

Przygotowujemy się do pokazu talentów w naszej szkole.Bardzo proszę rodziców o

zapoznanie się ze szczegółami na szkolnej stronie w zakładce k0nkursy.

Proszę też Państwa o zarezerwowanie czasu w sobotę 28 stycznia po lekcjach.

Zapraszam na spotknie, na którym będziecie Państwo mogli zapoznać się z osiągnięciami

dzieci i porozmawiać.

Zadanie domowe na 21 stycznia

Czytanie: uczymy się czytać wierszyk J. Twardowskiego, który jest częścią      czytanki „Bez tytułu” na stronie 111 w czerwonej książce.

Pisanie: Ćwiczenie 7 strona 120 w niebieskiej książce.

Mówienie: Uczymy się nazwy dni tygodnia i nazwy miesięcy. Dzieci uczyły się w klasie i całkiem nieźle sobie radzą. Proszę pomóc  w zapamiętaniu tych nazw. W klasie pytam jaki dzień/miesiąc jest przed/po i wymieniam nazwę. Można im podpowiadać na początku pierwszą sylabę. Zależy mi, żeby znały nazwy, poprawnie je wymawiały.

Dobrze byłoby, żeby dzieci miały  do pomocy polski  kalendarz. Te z Unii Polsko Słowianskiej są dwujęzyczne i pomogą w zapamiętaniu. Na koniec stycznia planuję też sprawdzian z pisowni tych wyrazów.