Home‎ > ‎Praca domowa‎ > ‎Klasa II A‎ > ‎

Prace uczniów kl. IIA

Co zmieniło się od czasu, kiedy nasze babcie były dziećmi?

Julia Szeszko

Kiedy moja babcia była mała, nie było jeszcze tylu nowoczesnych urządzeń, nie było też komputerów. Moja babcia bawiła się szmacianą lalką. Nie miała internetu i gier, więc jeździła na rowerze, który nazywał się “damka”. Nie było tylu samochodów. Moja babcia jeździła ze swoim tatą furmanką, którą ciągnęły koniki. Babcia opowiadała, że były to dobre i ciekawe czasy.

Kacper Kiecka

Dawno temu, kiedy moja babcia była mała nie było komputerów, telefonów komórkowych, pralek automatycznych i zmywarek. Wszystkie zdjęcie były czarno-białe. W dawnych czasach nie było prądu i używało się lampy naftowej. Kiedy mój dziadek był mały nie miał wody w domu. Musiał brać wodę ze studni. Mój dziadek miał mało zabawek.

Philip Wrobel

Gdy moja babcia była mała nie miała telewizora, telefonu komórkowego ani internetu. W domach nie było gazu, bieżącej wody ani centralnego ogrzewania. Wodę czerpało się ze studni, obiad gotowano na piecu, w którym palono drzewem. Teraz obiad gotujemy na gazie, kąpiemy się w ciepłej wodzie, mamy toalety w łazienkach a za pomocą internetu możemy zdobywać informacje na każdy temat.

Kajetan Tomkiewicz

Kiedy moi dziadkowie byli dziećmi na pewno nie było takich zabawek jakie są dzisiaj. W telewizorach był tylko jeden kanał.Nie było pralek automatycznych ani suszarek do włosów. Ludzie nie znali telefonów komórkowych, komputerów, internetu i wielu innych rzeczy, które mamy dzisiaj.

Adrian Laljie

Życie było inne w czasach gdy nasze babcie były dziećmi. Nie miały komputera, telewizora, telefonu, kalkulatora czy gier elektronicznych. Bajki były opowiadane, albo czytane. Zabawki były robione ręcznie ze starych rzeczy. Porozumiewano się listownie. Używano liczydła. Nie było samolotów czy samochodów. Przemieszczano się pieszo albo dorożkami.

Jakub Gróbarczyk

Bardzo dużo zmieniło się od czasu, kiedy nasze babcie były dziećmi. Dzisiaj mamy pralki automatyczne, suszarki, komputery, telefony komórkowe, autobusy, samoloty a nawet metro. Technika bardzo się rozwinęła. W czasach, kiedy nasze babcie były dziećmi, nie było tych wszystkich rzeczy.

Nicole Bielecki

Od czasu kiedy nasze babcie były dziećmi wiele sie zmieniło. W dzisiejszych czasach mamy komputery, telefony komórkowe i aparaty cyfrowe. Dawniej tego nie było! Wszystkiego trzeba było dowiedzieć się z książek. Telefon był tylko stacjonarny i nie każdy go miał. Telewizory były czarno-białe.

Sara Hagemann

Kiedy moja babcia była dzieckiem nie było: kolorowych telewizorów, pilotów do telewizorów, nie było internetu, telefonów komórkowych, pralek automatycznych i kuchenek gazowych.

Patryk Michno

Od czasów kiedy nasze babcie były dziećmi zmieniło się dużo rzeczy. Na przykład zmieniły się samochody, zegary, telefony, pralki i telewizory. Nie było komputerów i gier wideo.

Dominik Kierzkowski

Moja babcia nie miała dużo zabawek. Nie było telefonów i tak dużo samochodów. Nie było komputerów.

Michał Przytula

Co zmieniło się od tego czasu kiedy nasze babcie były dziećmi?

Od tego czasu zmieniły się zegary i telefony, pojawiły się komputery, telewizory i kolorowe zabawki.

Wiktoria Kaszuba

Gdy nasze babcie były dziećmi nie było komputerów. Dzieci bawiły się więcej zabawkami, i nie bawiły się na grach komputerowych.

Jacob Kwasnik

Kiedy nasze babcie były dziećmi nie miały telewizorów, telefonów i pralek. Kiedys nie było suszarek, komputerów i internetu.