katecheta: Krzysztof Gospodarzec

Droga Krzyżowa dla dzieci

SOBOTA 3-28-2020

I. ZAJĘCIA ONLINE KLASY 4-8

Niech każdej lekcji religii towarzyszy krótka modlitwa przed rozpoczęciem

np: Ojcze Nasz lub Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

lub modlitwa własnymi słowami.

Od kolejnego tygodnia mam nadzieję do zobaczenia również na ZOOMIE :)

(namiary i wskazówki podam w linkach przy lekcjach)

Klasa 4:  Środa

Temat: Przykaznia Boże – góra Synaj  (str. 44-45 w podręczniku)

1. Przeczytaj temat z podręcznika str. 44
  2. Obejrzyj prezentację (rodzice mogą dopowiedzieć swoje słowa)    kliknij tutaj: Kat 20 Przykazania Boże kl.4
  4. Wykonaj ćwiczenie strona 44
  5. Zadanie domowe str. 44

Klasa 5:

Temat: Wyrzucenie złych duchów (str. 46-47 w podręczniku)

2. Obejrzyj prezentację kliknij tutaj: Kat 20 Opetany kl.5
  4. Wykonaj ćwiczenie strona 47
  5. Zadanie domowe str. 47 do zrobienia w podręczniku

Klasa 6:

Temat: Sakrament Pokuty.

2. Obejrzyj prezentację  kliknij tutaj: Kat 19 Sakrament Pokuty kl. 6
    4. Wykonaj ćwiczenie strona 47
    5. Zadanie domowe str. 47

Klasa 7:

Temat: Muzyką chwalimy Boga.

2. Obejrzyj prezentację  kliknij tutaj: Kat 20 Muzyka kl.7 flash
  4. Zadanie domowe str. 47
Klasa 8
Temat: Imię na Bierzmowanie - święci wypraszją nam łaski.

1. Przeczytaj temat z podręcznika str. 46
2. Obejrzyj prezentację Katecheza Imię Bierzmowania
3. Przepisać notatkę z drugiego slajdu z prezentacji do zeszytu.
4. Pomól się dziesiatkiem różańca  tajemnicą Droga Krzyżowa

II. OGÓLNE NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE                                                DLA RODZICÓW I DZIECI

Zapraszam rodziców i uczniów do naszej platformy elektronicznej poniżej tekstu. Tutaj w każdym tygodniu będzie podana katecheza. Uczniowie klas młodszych mogą potrzebować Waszej, rodzicielskiej pomocy; ale wszystkich rodziców zachęcam Was do współudziału.  Rodzice to pierwsi katecheci. Nasze technologiczne zaangażowanie będzie ulepszane z czasem, ale na razie ruszamy w formie podstawowej.

Co znajdziemy w katechezach-online:                                               jak zrealizować katechezę w domu- wskazówki ogólne:

1. Przeczytać wyznaczony temat z podręcznika podany na każdy tydzień.
  2. Obejrzeć załączoną prezentację obrazkowo-tekstową w power point (w formacie pdf).
  3. Proszę przepisać notatkę uczniowską na początku prezentacji.
  4. Wykonać zadanie domowe w zeszycie  (lub podręczniku jeśli takie będzie polecenie).
  5. Do niektórych katechez będą dołączone krótkie filmiki lub linki do filmów.
6. ZADANIA DOMOWE:
W obecnej sytuacji proszę zadania domowe wykonać na miarę możliwości czasowych (nie na zasadzie konieczności). Najważniejszym zadaniem domowym będzie wspólna modlitwa rodzinna.
W przypadku odrobionych zadań, chętnych proszę o przesłanie na email: kgospodarzec@szkolapl.org, lub telefon 631-875-8413

Z humorem dla wszystkich:

W sobotę  28 marca miał się odbyć długo wyczekiwany mecz koszykówki w naszej szkole: nauczyciele - uczniowie, ale jak wiecie koszykówka teraz zakazana w mieście (nie ma nawet ligi NBA). Więc jedyne co nam pozostaje to popatrzeć jak Piotr zablokował         (w tłumczeniu biblijnym: zaparł się) Pana Jezusa trzykrotnie.

A ja życze każdemu, aby wygrał najważniejszy mecz życia          i nie blokował Pana Jezusa w swoim sercu.

III. NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DUCHOWE                                   DLA RODZICÓW I DZIECI

EUCHARYSTIA I MARYJA

1. W czasie, kiedy nie ma możliwości uczestnictwa fizycznego w Eucharystii, zachęcam do korzystania z Mszy Św. za pośrednictwem środków masowego przekazu (szczególnie telewizji) w niedzielę, a kto może zachęcam do codziennego korzystania. Diecezja Brooklyn opublikowała godziny transmisji Mszy  (https://dioceseofbrooklyn.org/coronavirus-updates/Wiele parafii nadaje msze święte na portalach Facebookowych Live Streaming ze swoich kościołów. A dodatkowo można zajrzeć na polską strone z mszmi na żywo po polsku:  https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/
  2. Komunia Święta Duchowa – jak przyjmować.                                  A. Jeśli możliwe uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.                                                                                                  B. W momencie Komuni Św, wzbudzić w sobie akt wiary, Można odmówić krótką modlitwę np: Św. Faustyny: “O Hostio święta, zamieszkaj w mej duszy, Najczystsza Miłości serca mojego;                 A jasność Twoja niech ciemności rozproszy; Ty nie odmówisz łaski dla serca pokornego.” lub dłuższą:                                             Pragnę Cię przyjąć Panie z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych.  O mój Jezu , wierzę że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w mej duszy.  Skoro nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie , przyjdź duchowo do mego serca. Miłuję Cię już obecnego w mym sercu i łączę się całkowicie z Tobą ; nigdy nie pozwól mi oddalić się od Ciebie.
  3. Za głosem Polskiego Episkopatu zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej:   Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski:            Abp. S. Gadęcki)