Home‎ > ‎

Jubileusz

PSD im.Henryka Sienkiewicza, w listopadzie 2018 roku, celebrować będzie Jubileusz 90 lecia swojej działalności.
Z tej okazji, 18 listopada zorganizowany zostanie, bankiet okolicznościowy w restauracji "Sirico's" 
oraz wydana zostanie książka pamiątkowa.
Wszystkich uczniów wraz z rodzicami, absolwentów szkoły prosimy 
i zachęcamy do składania szkole gratulacji, życzeń i podziękowań
poprzez umieszczenie wpisu.
Tekst wpisu prosimy przekazać p. Renacie Palac (nauczyciel klasy II B) lub wysłać na email renatapalac@yahoo.com 
Donacje za wpis prosimy przekazać wraz z tekstem lub przesłać na adres
Renata Palac
7502 Ridge Blvd. Apt D5
Brooklyn, NY 11209
Okładka tylna zewnętrzna - $1000
Okładka tylna wewnętrzna - $500
Złota strona - $300
Srebrna strona - $200
Biała strona - $120
Pół strony - $70
Wpisy przyjmujemy do 6 października 2018 roku. 
Czeki prosimy wystawiać na H. Sienkiewicz Educational Society, Inc

Towarzystwo Oświatowe im. Henryka Sienkiewicza dziękuje 
za przekazane gratulacje z okazji Jubileuszu 90-lecia Szkoły:

 
złota strona 

Grono Pedagogiczne
******************
Voytech Technologies INC - Rodzina Korolczuk
******************
Zuzanna Zurek - Prezes Towarzystwa Oświatowego
******************
Joanna Gwozdz - Attorney at Law
 

srebrna strona 

Krystyna Slawik
******************
Rev. Janusz Dymek Ph.D. and Our Lady of Częstochowa - St. Casimir Parish
******************
Safe Pro Tax, Inc. - Michal Pankowski
******************
Cracovia Deli Import
******************
Joanna Barbara Lis Pediatrics P.C. 


biała strona
Małgorzata Grabowska
Anna Kubicka
Anna Rychlik
Grażyna Holko
Anna Piterow
Beata Baginski 
Zuzia Zurek - absolwentka 
Renata Palac  
Elżbieta Bujnowski 
Anna i Andrzej Trykozko z rodziną 
Justyna Kubicka i Iwona Kubicka - absolwentki 
Teresa i Janusz Cyrynowscy z córką Natalią, absolwentką 
Magdalena Palac, absolwentka i Karolina Palac, uczennica klasy XI
Dorota i Krzysztof Bandasiewicz z rodziną 
Barbara i Maciej Wrona z córką Martyną 
Urszula i Piotr Starzec 
Iwona i Wojtek Drzal  
Bogusława i Jerzy Posłuszny
 Agnieszka i Piotr Kobeszko
Edyta i Karol Falkowski 
Dr Grace Dworan Pediatrics
Anna i Jacek Gosk
Automax Services Inc
Marta i Karol Płoński
Barbara i Zbigniew Wiśniewalscy
Sylwia i Marek Krawel
Robert Beauty Salon - Robert Grodzki
PSD im Aleksandra Janta Połczyńskiego
Klasa I A
Klasa II A
Klasa II B
Klasa III
Klasa VII
Klasa IX
Klasa X  
Klasa XI
Abiturienci
Skrzaty
Zuchy
pół strony
Katarzyna i Krzysztof Kwasniak
Polonia Technica Inc.


KONKURS JUBILEUSZOWY


Konkurs plastyczny "Wesoło o szkole"
I miejsce - Kacper Lis, klasa 0 / Emilia Cywinska, klasa P4 
II miejsce - Martynka Strykowski, klasa 1B / Alan Potepa, klasa 1B 
III miejsce - Julia Pieniazek, klasa 1A / Simona DeFazio, klasa 2
wyróżnienie dyrektora - Jagoda Gajek, klasa 1B

Dyktando Jubileuszowe "Mistrz Ortografii"
klasy 2-3
I miejsce - Patrycja Poliwka, klasa 3B
II miejsce - Milena Soltysiuk, klasa 2
III miejsce - Eliza Tutka, klasa 2
klasy 4-6
I miejsce- Agata Golaszewska, klasa 4B / Joanna Niebrzydowska, klasa 6
II miejsce - Gabriel Gosk, klasa 4B
III miejsce - Eliza Dziekonski, klasa 4A
klasy 7-11
I miejsce - Julia Wrobel, klasa 11
II miejsce - Pola Kandybowicz, klasa 7 / Julia Kalinowski, klasa 8
III miejsce  - Gabriela Bialy, klasa 7 / Wiktoria Dutka, klasa 8

Konkurs literacki - proza - "Za co lubię polską szkolę?" i "Życzę Ci Szkoło..."
klasa 2-5
I miejsce - Kacper Kiecka, klasa 4A
II miejsce - Eliza Tutka, klasa 2
III miejsce - Dominika Cywinska, klasa 2 / Viktor Krol, klasa 3B
wyróżnienie - Sebastian Zak, klasa 2
wyróżnienie dyrektora - Albert Pajda, klasa 2 / Emilia Kruk, klasa 2
klasy 6-11
I miejsce - Pola Kandybowicz, klasa 7
II miejsce - Olivia Borek, klasa 7
III miejsce - Karol Strykowski, klasa 7 / Martyna Wrona, klasa 7
wyróżnienie - Brian Gogolowski, klasa 6

Konkurs literacki - poezja - "Wiersz o szkole"
klasa 1-3
I miejsce - Dominika Cywinska, klasa 2 / Gabriela Kalisiak, klasa 3B
II miejsce - Alexander Slawik, klasa 1B / Sylvia Gorczyca, klasa 3A
III miejsce - Patricia Tur, klasa 2
klasa - 4-6 
I miejsce - Alicja Stechly, klasa 4B / Julia Lis, klasa 4B / Bianca Gosk, klasa 6
II miejsce - Alexander Kolaczko, klasa 4B / Gabriel Gosk, klasa 4B 
III miejsce - Victoria Kaszuba , klasa 4A / Peter Slawik, klasa 5
klasa 7-11 
I miejsce - Gabriela Bialy, klasa 7 / Nicole Bialy, klasa 9 
II miejsce - Olivia Borek, klasa 7 / Julia Kalinowski, klasa 8 / Karolina Palac, klasa 10
III miejsce - Gabriel Starzec, klasa 9
                                    wyróżnienie - Damian Golabek, klasa 2 / Patrick Kosmala, klasa 2 /                                          Konrad Paluch, klasa 4B / Julia Malysza, klasa 4B
wyróżnienie dyrektora - Cyprian Czukiewski, klasa 5 / Julian Starzec klasa 5
                                       Robert Kondzior, klasa 6 / Emily Cioczek, klasa 6 / Aleksandra Falkowska, klasa 6
                                      Claudia Plonski, klasa 9 / Victoria Krygier, klasa 9 / Patrick Starzec, klasa 11


Czytanie ze zrozumieniem, na podstawie utworów Henryka Sienkiewicza.

100% poprawnych odpowiedzi uzyskali następujący uczniowie:

klasa 3A - Anthony Kozak, Natalia Gniazdowska, Sara Golabek, Julia Wojdyla
klasa 4A - Justyna Baginski, Eliza Dziekonski, Avery Engel, Kacper Kiecka, Dominik Kierzkowski
klasa 4B - Natalia Chrapusta, Natalia Dudek, Krystian Golabek, Agata Golaszewska, Gabriel Gosk, Kinga Konieczny, Sandra Krzyzak,Julia Lis, Kamil Sudol, Jakub Wrobel
klasa 5 - Victoria Kwasniak, Maximilian Kulec, Laura Lewko, Emilia Malek, Natalia Marczak, Peter Slawik
klasa 6 - Melania Bartoszek, Brian Gogolowski, Bianca Gosk, Aleksandra Falkowska
klasa 7 - Gabriela Bialy, Olivia Borek, Pola Kandybowicz, Natalia Krokos, Adrian Stanislawski, Karol Strykowski, Martyna Wrona
klasa 8 - Isabella Bodziony, Wiktoria Dutka, Olivia Grudzien, Maja Heichel, Olivia Kacperak, Julia Kalinowski, Nicole Kukla, Justyna Kwasniak, Nicole Rzeszutko, Oskar Skowronski
klasa 9 - Oliver Jedrezyk
klasa 10 - Emilia Kwasniak
klasa 11 - Natalia Cieslar, Nicole Fura, Nicole Kapica, Martyna Kulec, Jan Kwiecien, Patrick Starzec


GRATULUJEMY!